Klinická psychologie – konkrétně a prakticky (Brno)

Uvažujete o práci v „klinice“? Na tomto semináři nahlédnete do zákulisí této profese, zjistíte, co všechno Vás jako psychologa ve zdravotnictví čeká, jak probíhá předatestační příprava v klinické psychologii (a k čemu je dobrá), jaká je reálná náplň práce a mnoho dalšího. Čerstvé informace přímo od zdroje přináší naše lektorka PhDr. Dagmar Fořtová.

Kde: Komenského náměstí 2, Brno
Kdy: 30. 4. 2022 (sobota)
Cena:  1300 Kč

Souhrnné informace

Rozsah kurzu: 7 vyučovacích hodin (45 min)

Lektorka: PhDr. Dagmar Fořtová

Datum: 30. 4. 2022 (sobota)

Časy: 9:00 – 16:00 (obědová pauza 75 min)

Max. počet účastníků: 15

Ukončení registrace: 30. 4. 2022 v 9:00 nebo po naplnění kapacity

Kontaktní osoba: Dagmar Fořtová (info@duchaplnekurzy.cz)

Registrace

Registrace se provádí pomocí následujícího Google Formuláře:

Registrace na kurz Klinická psychologie – konkrétně a prakticky 30.4.2022

Formulář se automaticky deaktivuje po dosažení limitu účastníků.

Je možné, že příchozí maily budou označeny jako spam. Prosíme Vás, abyste tedy kontrolovali i tuto složku.

Komu je seminář určen

Seminář je vhodný primárně pro všechny studenty a absolventy oboru Psychologie, kteří se zajímají o práci klinického psychologa či psychologa ve zdravotnictví. Dále je určen pro ty, kteří se chtějí zorientovat na své profesní cestě a dozvědět se více informací o práci psychologa ve zdravotnickém zařízení.

Forma

Seminář probíhá interaktivní formou, zažijete praktické ukázky, konkrétní příklady, skupinovou práci, bude představeno několik kazuistik z praxe, zkrátka dozvíte se to, co se ve škole neučí. Některé situace zažijete na vlastní kůži v rámci nácviku. Bude prostor na to, abyste se o této profesi dozvěděli vše, co Vás kdy zajímalo.

Co se dozvíte

 • náplň práce psychologa ve zdravotnictví/klinického psychologa
 • běžný pracovní den psychologa na různě zaměřených odděleních psychiatrické nemocnice
 • základy vedení terapeutického rozhovoru
 • co všechno obnáší specializační (předatestační) vzdělání v klinické psychologii, možnosti po atestaci
 • praktické postřehy z oddělení (jak odpovídat na záludné otázky pacientů, poprvé na skupině, role psychologa v terapeutickém týmu, …)
 • psychologické vyšetření (co říci na úvod, zásady průběhu, sdělování výsledků, …)
 • výhody a nevýhody práce v psychiatrické nemocnici
 • očekávání versus realita
 • zásady a nástrahy zdravotnické dokumentace (jak psát zápisy, psychologicko-lékařský slovník, …)
 • kazuistiky z klinické praxe

Od lektorky k tomu, jak to vzniklo

Pamatuji si, jak jsem se v průběhu svého studia nejvíce těšila na praktickou část, tedy až se dozvím, jak se ta práce vlastně ve skutečnosti dělá. Když to nepřicházelo ve čtvrťáku, pořád byla naděje v podobě páťáku. Až těsně před státnicemi jsem si naplno uvědomila, že na škole se to bohužel nedozvím. A tak jsem s touto téměř nulovou praktickou znalostí nastoupila do psychiatrické nemocnice, kde na mě čekalo 30 pacientek. Každá z nich s diagnózou závislosti na alkoholu a s očekáváním, že vím, jak jí pomoci. V průběhu své praxe (a hlavně na jejím začátku) jsem si několikrát říkala, jak bych „tohle a tamto“ potřebovala vědět dříve, abych na různé situace byla alespoň trochu připravená.
Z toho důvodu pořádám tento seminář, abych se s Vámi podělila o konkrétní a praktické tipy, které Vám mohou pomoci na Vaší cestě. Po množství teorie se konečně dozvíte, jak to chodí v praxi.

Realizace kurzu

Minimální počet přihlášených zájemců pro realizaci semináře je 12 osob.

Přednášející

PhDr. Dagmar Fořtová
 • Vystudovala jednooborovou psychologii na FF MU, kde později složila i rigorózní zkoušku. Momentálně pracuje pátým rokem v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Tam působila na oddělení pro ženy léčící se ze závislosti na návykových látkách, dále na denním stacionáři určeném pro pacienty s duševním onemocněním z okruhu psychóz a v současnosti na akutním příjmovém oddělení. Rovněž pracuje v psychologické ambulanci PN Bohnice a provozuje soukromou poradenskou praxi.
 • Je zařazena do specializační přípravy v klinické psychologii.
 • Je frekventantkou Systematického psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii a v rámci dalšího vzdělávání absolvovala mnoho dalších specializačních kurzů (Kurz kompletní krizové intervence, kurz Rorschachovy metody, kurz Wechslerovy škály, Psycholog ve zdravotnictví, Tematicko-apercepční test, Hand Test a další).